SUNPAK na 5ha OPRYSK NA CHWASTY WIOSNĄ

Sztuk w magazynie: 0
Cena: 910,77 zł 910.77
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 18 pkt [?]

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 197854238

OpisProducent : Syngenta

Pojemność/Opakowanie : 3x1L + 100g + 500ml

Rodzaj środka/Sposób działania : chwastobójczy, układowy, nalistny

Substrancja aktywna/Skład : florasulam, metsulfuron metylu, pinoksaden, tribenuron metylowy

EAN : 5904083320176

SunPak 5ha SYNGENTA Zestaw na chwasty w zbożach kompleksowo


SunPak na 5ha SYNGENTA (Fraxial 50EC 3x1l+ Blusky 500WG 0,1kg + Sunlight 50SC 0,5l)


Substancje czynne zawarte w SunPak są pobierane głównie przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczane są w roślinie. Pierwszym efektem działania, widocznym klika dni po aplikacji jest zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Całkowite zamieranie chwastów następuje po kilkunastu dniach od zabiegu.


Na chwastach dwuliściennych symptomy pojawiają się początkowo na górnych stożkach wzrostu rośliny, jako nekrozy i chlorozy. Górne liście są zwiędnięte i stopniowo efekt ten dotyka liście z niższych partii rośliny. Widoczne są także chlorozy lub czerwienienie liści. Z kolei na chwastach jednoliściennych występują zmiany zabarwienia liści, często na antocyjanowe lub chlorozy. Szczególnie są one wyraźne widoczne na młodych liściach znajdujących się w pochwach liściowych lub w pobliżu kolanka. Zasychanie i zamieranie roślin następuje od wierzchołka wzrostu.


Fraxial 50EC


HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej (EC).


Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna zaliczana jest do grupy A (inhibitory ACCazy).


DZIAŁANIE NA CHWASTY


Środek pobierany przez liście chwastów, szybko przemieszczający się do stożków wzrostu pędów i korzeni. W roślinie powoduje zahamowania biosyntezy kwasów tłuszczowych w początkowej fazie ich syntezy. Objawy działania środka są widoczne stosunkowo późno, po kilku lub kilkunastu dniach od zabiegu. Do pierwszych objawów jego działania zalicza się zahamowanie wzrostu chwastu, następnie występują zmiany zabarwienia liści, często na antocyjanowe lub chloroza. Szczególnie są one wyraźne widoczne na młodych liściach znajdujących się w pochwach liściowych lub w pobliżu kolanka. Zasychanie i zamieranie roślin następuje od wierzchołka wzrostu.


Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, wyczyniec polny


Blusky 500WG


HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej.


Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna metsulfuron metylu i tribenuron metylu zaliczane są do grupy 2 (dawniej do grupy B).


DZIAŁANIE NA CHWASTY


Środek zawiera dwie substancje czynne zaliczane do inhibitorów syntazy acetylomleczanowej (ALS), co prowadzi do blokowania biosyntezy aminokwasów rozgałęzionych, a tym samym do zaburzeń w biosyntezie białek, a w efekcie zahamowania wzrostu i rozwoju chwastów.


Środek pobierany jest przez liście, jak i przez korzenie. Efekt chwastobójczy uzyskuje się w przeciągu 4 tygodni po aplikacji, ale środek powoduje zahamowanie wzrostu już kilka godzin po zastosowaniu. Wiele gatunków chwastów może także zareagować zmianą zabarwienia.


Środek najskuteczniej działa na młode, intensywnie rosnące chwasty. Susza lub ulewny deszcz zmniejszają pobieranie środka i obniżają skuteczność jego działania.


Natomiast względem rośliny chronionej wykazuje selektywność czynną gdyż mają one zdolność rozkładania substancji czynnych środka do związków nieaktywnych.


Wrażliwość chwastów w zbożach ozimych:


Dawka 16 g/ha


Chwasty wrażliwe:


fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, maruna bezwonna, niezapominajka polna, rumianek pospolity, ostróżeczka polna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.


Chwasty średniowrażliwe:


bodziszek drobny, chaber bławatek, komosa biała, mak polny, przetacznik bluszczykowy, rdest powojowaty (rdestówka powojowata).


Chwasty średnioodporne:


przytulia czepna.


Chwasty odporne:


jasnota purpurowa.


Dawka 20 g/ha


Chwasty wrażliwe


fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, maruna bezwonna, niezapominajka polna, rumianek pospolity, ostróżeczka polna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity tobołki polne.


Chwasty średniowrażliwe:


bodziszek drobny, chaber bławatek, komosa biała, mak polny, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna, rdest powojowaty (rdestówka powojowata).


Chwasty średnioodporne:


jasnota purpurowa.


Wrażliwość chwastów w zbożach jarych


Dawka 16 g/ha


Chwasty wrażliwe:


fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, niezapominajka polna, rdest powojowaty (rdestówka powojowata), samosiewy rzepaku, tobołki polne, tasznik pospolity.


Chwasty odporne:


przytulia czepna.


Dawka 20 g/ha


Chwasty wrażliwe:


fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, niezapominajka polna, rdest powojowaty (rdestówka powojowata), samosiewy rzepaku, tobołki polne.


Chwasty odporne:


przytulia czepna.


Sunlight 50SC


HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC).


Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna florasulam zaliczana jest do grupy B.


DZIAŁANIE NA CHWASTY


Środek zawiera substancję czynną florasulam blokującą działanie enzymu – syntetazy acetylomleczanowej (ALS), biorącego udziału w biosyntezie aminokwasów, co powoduje w konsekwencji zahamowanie wzrostu oraz rozwoju chwastów. Pobierana jest przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczana w roślinie, wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Całkowity efekt chwastobójczy uzyskuje się w przeciągu 6-8 tygodni po aplikacji, ale środek powoduje zahamowanie wzrostu już kilka dni po zastosowaniu (7-10 dni). Symptomy pojawiają się początkowo na górnych stożkach wzrostu rośliny, jako nekrozy i chlorozy. Górne liście są zwiędnięte i stopniowo efekt ten dotyka liście z niższych partii rośliny. Widoczne są także chlorozy lub czerwienienie liści.


Zboża ozime


Chwasty wrażliwe:


gwiazdnica pospolita, mak polny, maruna nadmorska, przytulia czepna.


Chwasty średniowrażliwe:


jasnota różowa, niezapominajka polna, przetacznik bluszczykowaty


Chwasty średnioodporne:


chaber bławatek.


Chwasty odporne:


fiołek polny.


Zboża jare


Chwasty wrażliwe:


gwiazdnica pospolita, przytulia czepna, rdest powojowaty (rdestówka powojowata), tasznik pospolity.


Chwasty odporne:


fiołek polny, komosa biała.


W przypadku składania oferty zawarcia umowy na odległość, w zakupie środków następuje jak niżej: „Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020 poz. 19 00 z późn. zm.). Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące stosowania produktu.”  Kupując akceptujesz regulamin i oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i posiadasz w/w kwalifikacje.


Opinie o produkcie (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl