AXIAL KOMPLETT PAK (2x1L + 1x40g) OPRYSK WIOSENNY

Sztuk w magazynie: 0
Cena: 430,92 zł 430.92
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 8 pkt [?]

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 197854264

Opis
Axial Komplett Pak 2x1l + 40g Winnetou 20 WG

Axial Komplett jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, stosowanym nalistnie, występującym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna pinoksaden zaliczana jest do grupy A (inhibitory ACCazy), a substancja czynna florasulam zaliczana jest do grupy B (inhibitory ALS).

OPIS DZIAŁANIA

Winnetou 20 WG jest herbicydem w formie granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej, przystosowany do odmierzania objętościowego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w:

  • pszenicy ozimej,
  • pszenżycie ozimym,
  • pszenicy jarej,
  • jęczmieniu jarym.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.DZIAŁANIE NA CHWASTY

✅ Axial Komplett jest herbicydem pobieranym przez liście chwastów, szybko przemieszczającym się do stożków wzrostu pędów i korzeni. Zawiera dwie substancje o odmiennym mechanizmie działania. Pinoksaden w roślinie jako inhibitor enzymu - karboksylazy acetylokoenzymu A (ACCazy) powoduje zahamowania biosyntezy kwasów tłuszczowych w początkowej fazie ich syntezy. Pinoksaden stosuje się w przypadku zwalczania chwastów trawiastych (jednoliściennych).

✅ Florasulam w roślinie jako inhibitor enzymu – syntazy acetylomleczanowej (ALS) powoduje zahamowanie syntezy aminokwasów rozgałęzionych, w konsekwencji czego dochodzi do zahamowania wielu procesów życiowych, w tym głównie do zahamowania podziału komórek w tkankach merystematycznych. Stosowany jest w celu zwalczania chwastów dwuliściennych.

✅ Zewnętrzne objawy działania środka są widoczne stosunkowo późno, po kilku lub kilkunastu dniach od zabiegu. Do pierwszych objawów jego działania zalicza się zahamowanie wzrostu chwastu, następnie występują zmiany zabarwienia liści, często na antocyjanowe (szczególnie są one wyraźnie widoczne na młodych liściach znajdujących się w pochwach liściowych lub w pobliżu kolanka), czerwienie lub chloroza.

✅ Całkowita zaschniecie liści następuje po 7-10 dniach w korzystnych warunkach lub do 6-8 tygodni w niekorzystnych.

  • Chwasty wrażliwe jednoliścienne: owies głuchy, miotła zbożowa, wyczyniec polny
  • Chwasty wrażliwe dwuliścienne: samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, chaber bławatek, rumianek pospolity, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przytulia czepna, mak polny, rdest ptasi, gwiazdnica pospolita, tobołki polne
  • Chwasty średniowrażliwe: komosa biała, jasnota purpurowa
  • Chwasty odporne: rdest powojowaty, fiołek polny, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski
W przypadku składania oferty zawarcia umowy na odległość, w zakupie środków następuje jak niżej: „Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2023 poz. 340 z późn. zm.). Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące stosowania produktu.”  Kupując akceptujesz regulamin i oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i posiadasz w/w kwalifikacje.
Opinie o produkcie (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl