BIOHUMICOL WARZYWA I OWOCE NAWÓZ ORGANICZNY 0,5l

Sztuk w magazynie: 0
Cena: 5,91 zł 5.91
bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Agrecol
Kod produktu: 84521186

Opis

  • Pojemność: 500 mililitrów

Biohumicol forte – nawóz do warzyw, ziół i owoców jest płynnym nawozem pochodzenia organicznego, przeznaczonym do nawożenia warzyw (pomidorów, ogórków, warzyw liściowych, korzeniowych i kapustnych), ziół i sadowniczych roślin owocowych (szczególnie roślin jagodowych: borówki amerykańskiej, truskawek i malin). Polecany do nawożenia roślin uprawianych pod osłonami, w pojemnikach lub w gruncie. Jest źródłem azotu, fosforu i potasu oraz substancji organicznej. Polecany jest do stosowania wraz z nawadnianiem roślin, na wszystkie rodzaje gleb.

Ekologiczny nawóz do warzyw

Dzięki regularnemu stosowaniu nawozu rośliny będą intensywnie rosły i wytwarzały dorodne owoce, wysokiej jakości. Biohumicol forte wspiera obecne trendy kierujące się w stronę natury. Pozwala na w pełni ekologiczną uprawę roślin. Nawóz zapewnia naturalne nawożenie w trosce o dobro środowiska. Jest bezpieczny dla roślin, a także zwierząt i ludzi. Stosowanie nawozów do warzyw, ziół i owoców nie powoduje ryzyka przenawożenia roślin.

Nawożenie organiczne ważne dla gleby oraz wysokich plonów

Nawożenie organiczne ma ogromne znaczenie w poprawie właściwości gleby. Wpływa pozytywnie na fizyczne właściwości gleby, tworząc strukturę gruzełkowatą, czyli bardziej porowatą. Pory, czyli przestrzenie pomiędzy grudkami ziemi, umożliwiają zgromadzenie większej ilości wody i powietrza w podłożu. Dzięki temu korzenie roślin mają ułatwione oddychanie oraz lepszą możliwość pobierania wody.

Organiczne nawożenie ma wpływ również na właściwości chemiczne gleby. Materia organiczna zwiększa właściwości sorpcyjne gleby, co oznacza że więcej składników mineralnych jest utrzymywanych w obrębie bryły korzeniowej roślin. Rośliny mają zapewniony stały dostęp do składników pokarmowych, ponieważ nie umykają one w głąb profilu glebowego.

Zawiera:

  • azot (N) – 0,08%
  • fosfor (P2O5) – 0,05%
  • potas (K2O) – 0,12%

Sposób stosowania

Przygotowanie roztworu nawozowego:

50-100 ml nawozu (2-4 nakrętki pojemnika) rozcieńczyć w 1-4 l wody. Uzyskanym roztworem podlewać rośliny.

Dawki i terminy stosowania:

Warzywa: Podlewać rośliny począwszy od wschodów nasion i posadzenia rozsady przez cały okres wegetacji aż do początku owocowania i zborów owoców, w odstępach co 10-14 dni. Jednorazowo zużywać do podlewania około 0,2-0,3 litra roztworu na roślinę lub ok. 1,0-1,5 litra roztworu na 1 m² powierzchni gleby.

Zioła: Podobnie jak w uprawie warzyw stosować w okresie wegetacji rozcieńczony roztwór nawozu w odstępach co 10-14 dni. Dawki i terminy dla roślin zielarskich są takie same jak w uprawie roślin warzywnych.

Rośliny sadownicze owocowe: Podlewać rośliny w okresie od ruszenia wegetacji aż do zakończenia wzrostu roślin, w odstępach co 10-14 dni. Roztwór nawozowy rozlewać na powierzchnie gleby wokół drzew/krzewów, używając około 1 litra roztworu na 1 m².

Opinie o produkcie (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl